Posłanka KO skorzystała ze świadczeń szpitala w Żywcu poza kolejką - podał portal Zero.pl. Małgorzata Pępek miała czekać na badanie trzy tygodnie, mimo że czas oczekiwania na nie wynosił około półtora roku. - Będzie musiała to wszystko bardzo precyzyjnie wyjaśnić i pewnie też w zależności od tego, jak to będzie wyglądało, będą konsekwencje - powiedział w Graffiti rzecznik rządu Adam Szłapka. Dziennikarze portalu donoszą, że badanie, na które Małgorzata Pępek została zapisana poza kolejką , zostało przeprowadzone 22 lutego 2025 r.
Posłanka czekała na wizytę trzy tygodnie , a tak krótki czas oczekiwania zawdzięcza położnej pracującej na oddziale położnictwa żywieckiego szpitala. Szpital w Żywcu. Małgorzata Pępek miała skorzystać z badania poza kolejką W rozmowie z serwisem Pępek odniosła się do opisywanej sytuacji. - Zostałam zapisana na (wskazane przez posłankę badanie) przez osobę pracującą na oddziale położnictwa, będącą w strukturach Koalicji Obywatelskiej . Zrobiła mi przysługę, bo z powodu obowiązków zawodowych nie miałam czasu przyjść sama zarejestrować się w szpitalu - oświadczyła posłanka.
Jak czytamy w artykule, nie istniały wskazania medyczne do wyznaczenia terminu tego świadczenia w trybie przyspieszonym . Tymczasem w opinii Pępek skoro posłanka płaci składki, to badanie w szpitalu jej się należało . Jak twierdzi, żałuje, że nie poszła prywatnie, bo nie miałaby teraz nieprzyjemności .
Maria Literacka
Źródło: www.polsatnews.pl
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!