Czwartek będzie zapowiedzią upałów, jakie nawiedzą Polskę w nadchodzących dniach. Choć największa fala ciepła nadejdzie w weekend, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia dla wszystkich województw. Termometry wskażą najpewniej powyżej 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia II stopnia przed upałami zaczną obowiązywać w czwartek o godz. 12:00 i wygasną w sobotę o godz. 10:00. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował jednak, że temperatura maksymalna przekraczająca 30 st. C utrzyma się co najmniej do poniedziałku .
Niewykluczone, że w kolejnych dniach pojawią się nowe ostrzeżenia. IMGW ostrzega przed upałami. Alerty dla wszystkich województw Alerty II stopnia przed upałami wydano łącznie dla 13 województw . Wysokich temperatur można spodziewać się w województwach: lubuskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz lubelskim. Ostrzeżenia będą obowiązywać również w wybranych powiatach na terenie województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.
W trakcie dnia pojawiły się również ostrzeżenia I stopnia przed upałami , które obowiązują w wybranych powiatach na terenie województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Oznacza to, że żadne województwo nie jest wolne od alertów . Jak prognozuje IMGW, w czwartek na przeważającym obszarze kraju możemy spodziewać się małego lub umiarkowanego zachmurzenia . Jedynie na wschodzie kraju chmur będzie więcej.
Alicja Krause
Źródło: www.polsatnews.pl
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!