Banner
Newsy 23.06.2026 16:30 przez Redakcja 1 min czytania 6 wyświetleń

Atak na ratownika medycznego w regionie. "Wszedł do ambulansu i uderzył w klatkę piersiową"

Atak na ratownika medycznego w regionie. "Wszedł do ambulansu i uderzył w klatkę piersiową"

Do zdarzenia doszło w powiecie kościańskim.

W sobotę przed 14:00 ratowników medycznych z Kościana wezwano do mężczyzny z napadem drgawkowym. Gdy karetka dotarła na miejsce, okazało się, że napad prawdopodobnie minął, a mężczyzna był agresywny. - 28-latek zaczął szarpać jednego z ratowników medycznych. Gdy ten schronił się w karetce i próbował wezwać na miejsce patrol policji, agresor wszedł za nim do ambulansu, usiłował wyrwać mu telefon komórkowy, a następnie uderzył go w klatkę piersiową - relacjonuje kościańska policja.

Agresywnego 28-latka z samochodu wyciągnęli drugi ratownik oraz postronne osoby, które widziały zajście. Policjanci wezwani na miejsce zatrzymali napastnika. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Katarzyna Żurowska

Źródło: epoznan.pl

Udostępnij artykuł

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!