Banner
Newsy 22.06.2026 16:30 przez Redakcja 1 min czytania 16 wyświetleń

Pod Poznaniem będą zwalczać inwazyjną roślinę. "Otrzymaliśmy dofinansowanie."

Pod Poznaniem będą zwalczać inwazyjną roślinę. "Otrzymaliśmy dofinansowanie."

Zaplanowano już działania.

O sytuacji informuje Miasto Luboń. "Otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na projekt, którego celem jest ograniczenie występowania inwazyjnego gatunku roślin, jakim jest rdestowiec" - przekazano. "W ramach działań zaplanowano regularne koszenie stanowisk rdestowca metodą mechaniczną w trakcie całego sezonu wegetacyjnego przy ul. 3 Maja, wzdłuż cieku wodnego ul. Batorego oraz wzdłuż rowu Żabinka" - dodano. Projekt będzie realizowany w 2026 roku, a jego dofinansowanie wyniesie 12 168 zł, co stanowi 60 proc. kosztów kwalifikowanych.

j

Źródło: epoznan.pl

Udostępnij artykuł

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!