Banner
Newsy 24.06.2026 11:00 przez Redakcja 1 min czytania 3 wyświetleń

Polska wzięła udział spotkaniu z talibami. "Jak usiąść do stołu z diabłem"

Polska wzięła udział spotkaniu z talibami. "Jak usiąść do stołu z diabłem"

W Brukseli odbyło się spotkanie Komisji Europejskiej oraz reprezentantów 15 państw UE z delegacją talibów. Miało one dotyczyć szczegółów dotyczących odsyłania do kraju pochodzenia osób bez prawa do pozostania w Unii. Wiceszef MSWiA Maciej Duszczyk potwierdził w rozmowie z RMF FM, że Polska wzięła udział w rozmowach. - To jak usiąść do stołu z samym diabłem - skomentował europoseł Robert Biedroń. Informację o wtorkowym spotkaniu z delegacją talibów przekazał rzecznik KE Markus Lammert. Pięcioosobowa delegacja talibów przyjechała do Brukseli na zaproszenie Komisji Europejskiej.

Belgia wydała im wizy tylko na ten dzień. Lammert podkreślił, że o nawiązanie kontaktów z nieuznawanym przez Unię Europejską rządem talibów zwróciło się w liście do KE 20 państw europejskich . Polska na rozmowach z talibami. Jak usiąść do stołu z diabłem Wśród sygnatariuszy listu była Polska, która również popiera politykę odsyłania do kraju pochodzenia osób, które nie mają prawa do pozostania w Unii. Z inicjatywą podjęcia działań przez KE w tej sprawie w październiku 2025 r. wyszła Belgia. Celem jest zorganizowanie dobrowolnych lub przymusowych powrotów Afgańczyków z UE do ich kraju.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Duszczyk potwierdził w rozmowie z RMF FM, że w rozmowach wzięła udział Polska.

Jakub Pogorzelski

Źródło: www.polsatnews.pl

Udostępnij artykuł

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!