Banner
Newsy 28.06.2026 16:30 przez Redakcja 1 min czytania 1 wyświetleń

W niedzielę jedyna taka szansa w roku. "Zapraszamy na punkt widokowy"

W niedzielę jedyna taka szansa w roku. "Zapraszamy na punkt widokowy"

Trzeba wstać wcześnie rano.

O planowanych działaniach informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Jak zaznaczono, takie wydarzenie zdarza się tylko raz w roku. "Już jutro, tj. w niedzielę w godzinach 5:20-5:30, planowane jest obrączkowanie rybitw i mew śmieszek na terenie Szacht." - informują w mediach społecznościowych przedstawiciele ZZM. Chętni będą mieli okazję zobaczyć, jak to działanie odbywa się. To też okazja dla miłośników fotografii i przyrody. "Zainteresowanych zapraszamy na punkt widokowy - taras nad Stawem Rozlanym." - zachęcają.

Przypomnijmy, że na tutejszych stawach zainstalowano specjalne platformy lęgowe dla tych ptaków, które są regularnie badane i obrączkowane. Ptaki można najłatwiej obserwować z wyznaczonych ścieżek pieszych oraz z 25-metrowej wieży widokowej.

j

Źródło: epoznan.pl

Udostępnij artykuł

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!