O planowanych działaniach informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Jak zaznaczono, takie wydarzenie zdarza się tylko raz w roku. "Już jutro, tj. w niedzielę w godzinach 5:20-5:30, planowane jest obrączkowanie rybitw i mew śmieszek na terenie Szacht." - informują w mediach społecznościowych przedstawiciele ZZM. Chętni będą mieli okazję zobaczyć, jak to działanie odbywa się. To też okazja dla miłośników fotografii i przyrody. "Zainteresowanych zapraszamy na punkt widokowy - taras nad Stawem Rozlanym." - zachęcają.
Przypomnijmy, że na tutejszych stawach zainstalowano specjalne platformy lęgowe dla tych ptaków, które są regularnie badane i obrączkowane. Ptaki można najłatwiej obserwować z wyznaczonych ścieżek pieszych oraz z 25-metrowej wieży widokowej.
j
Źródło: epoznan.pl
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!