Jak już informowaliśmy, po godzinie 18 w miejscowości Białośliwie w powiecie pilskim "Dwa pociągi zderzyły się (bocznie) ze sobą. 11 osób zostało poszkodowanych, w tym 3 pasażerów przetransportowano do szpitali" - informuje asp. Martin Halasz, rzecznik prasowy KW PSP Poznań. Na miejscu wciąż pracuje kilkanaście zastępów PSP i OSP.
"Według wstępnych ustaleń służb, około godziny 18 doszło do bocznego zderzenia dwóch składów kolejowych poruszających się w kierunku Bydgoszczy. Do zdarzenia miało dojść podczas zmiany toru jazdy jednego z pociągów, w wyniku czego część wagonów obu składów została wykolejona" - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pile. "Najważniejsza informacja jest taka, że obrażenia odniesione przez poszkodowanych nie zagrażają ich życiu" - dodają. Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami w tym miejscu. "POLREGIO wprowadziło zmiany w komunikacji. Podróżni pociągu PR relacji Piła Główna - Bydgoszcz Główna mają zapewnioną dalszą podróż autobusem od stacji Białośliwie do Bydgoszczy" - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy POLREGIO S.A. "Na linii kolejowej Piła - Bydgoszcz na odcinku Kaczory - Wyrzysk Osiek obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za składy POLREGIO" - dodaje.
Komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczyły pociągi POLREGIO relacji Piła Główna - Bydgoszcz Główna oraz PKP Intercity relacji Białogard - Warszawa Wschodnia. Jak dodaje Jakubowski, żaden z pasażerów podróżujących pociągiem POLREGIO nie został poszkodowany. Przebywało w nim w tym czasie 20 pasażerów.
O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.
j
Źródło: epoznan.pl
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!